Перекладач

24 березня 2021

Фільтрація небажаного трафіку засобами iptables

 Як виявилося, безкоштовних, притомних та зручних у використанні в освітній сфері засобів з фільтрації небажаного трафіку, практично немає. Усі розширення, які мені відомі, на сучасних браузерах (оновлених до актуальної версії) не працюють. Та й якби працювали, то це також була б морока, бо таке розширення (плагін) слід налаштовувати для кожного користувача у системі, а тому маємо на 1 ПК більше 10 користувачів, загалом кількість ПК у школі більше 30, отже, йдучи цим шляхом отримаємо 300 процедур встановлення розширень та їх налаштування. Скажімо прямо - багатегнько.

У Лінуксоїдів є досить потужний інструмент - вбудований firewall, правда з консольним інтерфейсом: iptables. Звичацйно, там теж морока - зібрати заборонені назви, зібрати заборонені IP, тощо. Але у Linux це можна оптимізувати, ну хоч би засобами ssh, або якщо Ви щасливий власник невеличкого сервера-шлюза, то все можна зробити саме на ньому.

Правда, треба уміти описувати правила iptables. Але зараз у нас є Інтернет!!! Нижче список ресурсів, які я наразі накопав. Якщо ще щось знайду, то буду цей пост редагувати.

Отже сам список:

Немає коментарів:

Дописати коментар